Wtorek, Październik 29, 2019, 12:44 | Brak komentarzy »

12 Września 2019 roku została ustalona dobrowolna składka na rzecz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie w roku szkolnym 2019/2020
36zł - w przypadku jednego dziecka uczęszczającego do SP 15

18 zł - w przypadku dwójki rodzeństwa w SP 15

12 zł - w przypadku trójki rodzeństwa w SP 15

W ramach wspomagania szkoły istnieje możliwość wpłacania większych kwot.

Zdeklarowane składki będą zbierane przez skarbników klasowych, którzy przekazują zebraną kwotę skarbnikowi Rady Rodziców do stycznia 2019r.

Klasy, w których dobrowolna wpłata na Radę Rodziców wyniesie 80% rzeczywistej wpłaty i zostaną wpłacone do końca I semestru, otrzymają zwrot 30% od wpłaconej kwoty do wykorzystania na potrzeby klasy.

Rada Rodziców w porozumieniu z Radą Pedagogiczną uchwaliła Program wychowawczo-profilaktyczny, który obejmuje w sposób całościowy wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym i profilaktycznym jakich podejmuje się szkoła. 
Pozytywnie zaopiniowaliśmy dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


Wtorek, Czerwiec 11, 2019, 11:21 | Brak komentarzy »

1)  Ufundowaliśmy prawie 300 statuetek dla uczniów z bardzo wysokimi wynikami w nauce.

zdjec01

zdjec02 

2)   Dla uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w pozaszkolnych konkursach przedmiotowych i sportowych ufundowaliśmy nagrody książkowe.

1111

3)   Dla uczniów klas III kończących pierwszy etap edukacji ufundowaliśmy słowniki matematyczne, które zapewne przydadzą się w matematycznych potyczkach w klasie IV.

222

4)   Kupiliśmy 12 strojów sportowych, które będą wykorzystywane podczas zawodów sportowych, aby nasza drużyna pięknie prezentowała się w sportowych zmaganiach.

333

5)   Zakupiliśmy nagrody dla uczniów biorących udział w corocznym konkursie ,,Z BIBLIĄ NA TY”.

 zdjec03


6)   Uczestników SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ  nagrodziliśmy drobnymi upominkami.

 zdjeci04


7)    Ufundowaliśmy nagrody dla uczniów biorących udział w DNIU SPORTU.

444

8)   Sfinansowaliśmy zakup  upominków, które były wykorzystane podczas loterii fantowej dla klas IV organizowanej w ramach PIKNIKU ZOFII URBANOWSKIEJ (15 maja). W tym dniu służyliśmy także pomocą przy obsłudze stoiska z ciastem.

555

9)   Ufundowaliśmy nagrody dla  zwycięzców szkolnego konkursu literacko-plastycznego ,, OPOWIEM CI HISTORIĘ…” na wykonanie kart do teatrzyku Kamishibai. 

666

10)   Nagrodziliśmy uczniów II EDYCJI KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ. 

777


11)   Naszych sportowców-zwycięzców konkursu 1001 GRY doceniliśmy słodką niespodzianką-wspólnym wyjściem na lody☺

 


12)   5 i 6 czerwca uczestniczyliśmy w PIERWSZYM KONIŃSKIM KONGRESIE EDUKACYJNYM, aby wspólnie z przedstawicielami samorządu, dyrektorami szkół i przedszkoli, nauczycielami, aktywistami na rzecz idei nowej edukacji, rodzicami i uczniami pochylić się nad wizją lepszej edukacji oraz wspólnie omówić i wypracować metody pozytywnych zmian w konińskich szkołach.

 


13)   Przekazaliśmy 23 arkusze brystolu potrzebnego do oprawy prac plastycznych naszej uczennicy- Maceliny, która 7 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury miała swój wernisaż. Marcelinie serdecznie GRATULUJEMY ogromnego talentu.  

 


14)   Aktywnym uczniom biorącym udział w corocznym KONKURSIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW opłaciliśmy pobyt w sali zabaw ,,Wartownia”.

 


15)   Zamówiliśmy wypełniacz do uzupełnienia worków i puf sako , które znajdują się w sali nr 20.

 

 

 

16)   Sfinansowaliśmy koszty przejazdu do Słupcy drużynie chłopców, którzy uczestniczyli w FINALE  REGIONU KONIŃSKIEGO W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM oraz koszty transportu do Rychwała na POWIATOWY TURNIEJ BOCCIA.

 


17)   30% zwroty od wpłaconych składek na RR otrzymały następujące oddziały klasowe: 1a,  1b,  1c,  1di,  2a,  2c,  2e,  4a,  4b,  4e,  5a,  5e,  6as,  6di,  7b,  8b,

 


Czwartek, Kwiecień 4, 2019, 10:33 | Brak komentarzy »

1)  Ufundowaliśmy 12 pucharów dla drużyn biorących udział w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej im. Olka Ruminkiewicza, którego celem i ideą jest uczczenie pamięci zamordowanego ucznia naszej szkoły-Olka Ruminkiewicza oraz przeciwstawienie się agresji, przemocy wobec i wśród dzieci, a także popularyzacja sportu.

zd1..

2)  30% zwroty od wpłaconych składek na RR otrzymały następujące oddziały klasowe:

2b, 2d, 3a, 4f, 5d, 7a, 8c

3)   Dla młodzieży, która w tym roku szkolnym pisze egzamin gimnazjalny i egzamin ósmoklasisty  zakupiliśmy  wodę butelkową, tak aby każdy uczeń miał jedną butelkę wody na każdy dzień egzaminu.

4)  Naszej szkolnej bibliotece dla klas I-III przekazaliśmy gry planszowe, które zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów, są alternatywną dla gier komputerowych, doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Gry, które wprowadzają element zdrowej rywalizacji, uczą współpracować, bawią, a zarazem rozwijają logiczne myślenie. 

- Jenga- gra zręcznościowa

-Pełny kurnik

-Remik liczbowy-gra towarzyska

-Rummikub- gra logiczna

-Dobble- gra towarzyska

-Bananagrams-gra familijna

-Scriba- gra edukacyjna

-Triominos- gra logiczna

 zd2..


środa, Luty 13, 2019, 16:47 | Brak komentarzy »

1) Szkolne korytarze oraz bibliotekę szkolną dla klasz I-III wyposażyliśmy w 12
sof.

fotele 2

2) Nagrodziliśmy 53 uczniów biorących udział w szkolnym konkursie na
,,Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”.

zd3


3) Sfinansowaliśmy koszty MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU
MATEMATYCZNEGO KANGUR 2019 dla 20 uczniów.
4) Wypłaciliśmy 30% zwrot klasie 5b.
5) W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci zwróciliśmy się z pismem do
Zarządu Dróg Miejskich w Koninie o większe zabezpieczenie przejścia dla
pieszych koło pawilonu handlowego Nabo oraz Biedronka.

zd4

zd 5


środa, Luty 13, 2019, 16:42 | Brak komentarzy »

  Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wspierając działania Rady, przyczynili się do poprawienia komfortu dzieci podczas ich pobytu w szkole i zaprasza wszystkich Państwa do aktywnej współpracy z Radą Rodziców.

  Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą i przypominamy o dokonywaniu wpłat na rzecz Rady Rodziców w kwocie 36 zł (od rodziny). Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych dzieci, a to ich dobro jest dla nas najważniejsze. 

Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Dofinansowujemy różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, nagrody oraz próbujemy zmieniać przestrzeń szkolną tak, aby otaczająca przestrzeń wywierała na dzieciach pozytywne bodźce. Bardzo chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic. W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty, o wsparcie finansowe.

 Każda wpłacona złotówka trafia do naszych dzieci pod różnymi postaciami. W ubiegłym roku szkolnym, jak również i w tym, z kwoty będącej w dyspozycji Rady Rodziców mogliśmy wesprzeć m.in. następujące inicjatywy:

-stworzyć wielkoformatowe gry, które dają uczniom możliwość wspólnej zabawy, integracji i zdrowej rywalizacji,

-gabinet pani psycholog i pedagog  oraz szkolną bibliotekę wyposażyliśmy w worki  i pufy sako,

-korytarz górny i dolny wyposażyliśmy w 2 stoły do gry w piłkarzyki,

- nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o drewniany teatrzyk KAMISHIBAI wraz z bajkami,

-dzieliliśmy wsparcia finansowego organizatorom wypoczynku letnich i zimowych półkolonii dla uczniów naszej placówki,

-przeprowadziliśmy i opłaciliśmy warsztaty bożonarodzeniowe w pięciu klasach,

-pierwszoklasistów uhonorowaliśmy pamiątkowymi medalami,

-wszystkich uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce (219osób), tradycyjnie nagrodziliśmy statuetkami podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018,

-dofinansowaliśmy zakup 22 pomponów, które będą wykorzystywane podczas uroczystości szkolnych, co pozwoli uatrakcyjnić występy taneczne i coroczne kibicowanie w rozgrywkach sportowych,

-dla wszystkich uczniów klas III kończących pierwszy etap edukacji ufundowaliśmy nagrody książkowe,

-prawie 140 uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w konkursach pozaszkolnych, również nagrodzimy książkami,

-dofinansowaliśmy uroczystości szkolne. Z wielką przyjemnością pomogliśmy w organizacji pikniku „SOBOTA Z NIEPODLEGŁĄ”. Przekazaliśmy potrzebne materiały w postaci artykułów papierniczych, naczyń jednorazowych, nagród dla dzieci uczestniczących w konkursach oraz pomogliśmy w organizacji stoisk gastronomicznych,

-sfinansowaliśmy  zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych,

-opłaciliśmy konkurs ogólnopolski Fox i międzynarodowy Kangur,

-dofinansowaliśmy oddziały klasowe w formie 30% zwrotów,

-pokryliśmy koszty wycieczki dla uczniów wyróżniających się w selektywnej zbiórce odpadów,

    Wsparcie z Państwa strony jest nieocenione i znacząco może poprawić działanie szkoły, warunki nauki naszych dzieci oraz wspomagać ich rozwój i zainteresowania. Chcemy kontynuować podjęte działania i w związku z tym liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie.


Z poważaniem

Rada Rodziców SP 15


Copyright ©2016 Rada Rodziców przy SP nr 15 w Koninie, All Rights Reserved.